TERZIĆ: Farise, zar je politički pamflet slika legendarnog generala Alagića na gradskom mostu!?

Općinski načelnik Faris Hasanbegović napredujući  u karijeru, pada sve niže.

Hasanbegović je  tokom obilježavanja Dana općine braneći “tekovine i vrijednosti” predsjednika SDA Sanski Most Asima Kambera,  neslužbenog rušitelja legendarnog komandanta  Sedmog korpusa rahmetli generala Mehmeda Alagića, spriječio  gradske “vandale” da portretom slavnog generala na gradskom mostu podsjete  na njegove zasluge  za slobodu Sanskog Mosta. 

“Vandal” je, pretpostavljate, bivši Hasanbegovićev stranački kolega Arnel Terzić,  nekadašnji vijećnik ove stranke i mladić koji je posljednjih godinu dana  razotkrio prljavu tehnologiju vladanja SDA u gradu,a posebno najdraži segment rada Asima Kambera-izbornu krađu.

Odatle sve počinje i završava, pa i položaj vječito nenaspavanog i tersli općinskog  načelnika.

Terzić je na svom FB profilu na svoj način odgovorio  načelniku  Hasanbegoviću.

 

 

Farise, ja sam Arnel Terzić i nisam vandal!

Optužiti me za vandalski čin, zbog postavljanja plakata sa likom rahmetli generala Mehmeda Alagića na gradskom mostu, je u najmanju ruku bezobrazno.

Nisam posebno iznenađen.
Načelnik Faris Hasanbegović kaže da smo imali namjeru osujetiti proslavu Dana oslobođenja i unijeti nemir među građane i borce, kao da su jutros u Sani bili Arkanovci sa namjerom da most miniraju.

Naravno, građani su to prepoznali i dobio sam najviše poruka od kako imam FB profil i mobitel kao “tehničko pomagalo”.
Zna Faris, da sam sin boraca Armije RBiH, da je otac bio u 17. viteškoj brigadi i VII korpusu, i da je njegov komadant bio rahmetli general Mehmed Alagić.
Zna, ali i dalje mora lagati!
Optužio nas je i da smo lijepili politički pamflet.
Volio bih da mi neko objasni kako politički pamflet mogu biti izjave i citati generala Fikreta Ćuskića, rahmetli Alije Izetbegovića i Mehmeda Alagića?
Zbog čega njih provocira to što je izjavio rahmetli general Mehmed Alagić, a kunu se u njega?
Zašto ne budu insani jednom u životu, pa priznaju da moraju bez pogovora slušati sva naređenja Asima Kambera?

Sjećate li se građani Sanskog Mosta, ko je otvorio naš novoizgrađeni most?
Da vas podsjetim. General HVO-a Živko Budimir!
Jeste li svjesni da je najznačajniji infrastrukturni objekat u našoj Općini otvorio hrvatski general Budimir, na poziv našeg Asima Kambera?

    
Znaju li građani Sanskog Mosta da deset i više godina čekamo na provedbu odluke OV o nazivima ulica i trgova?
Po toj odluci bi naše ulice dobile nazive po našim generalima, komadantima i poginulim borcima? Kome to smeta?


Najgore od svega. Danas je na mostu pored mene bio Aziz Ćatić. Uposlenik je JKP “Sana” i naredili su mu da skida naše plakate.
Suznih očiju pišem. Aziz je 9. oktobra 1995. godine, samo nekoliko sati prije nego što su naši borci ušli u Sanski Most, preživio četničko streljanje u logoru “Sanakeram”.
Stoji pored mene i pita me šta da radi?! Rekao sam mu, ako su ti naredili, ti skidaj i nemoj se brinuti.


To je velika i gorka knedla u mom grlu, zbog koje sam odlučio ovo sve i napisati.
Faris i inače ljudi koji samo klimaju glavom me uopće ne zanimaju!
Volio bih da u našem Sanskom Mostu, ne budemo više nikad na ovakav način poniženi.
Sve ostalo je manje važno…

 

Farise, ja sam Arnel Terzić i nisam vandal! Optužiti me za vandalski čin, zbog postavljanja plakata sa likom rahmetli generala Mehmeda Alagića na gradskom mostu, je u najmanju ruku bezobrazno. Nisam posebno iznenađen. Načelnik Faris Hasanbegović kaže da smo imali namjeru osujetiti proslavu Dana oslobođenja i unijeti nemir među građane i borce, kao da su jutros u Sani bili Arkanovci sa namjerom da most miniraju. Naravno, građani su to prepoznali i dobio sam najviše poruka od kako imam FB profil i mobitel kao “tehničko pomagalo”. Zna Faris, da sam sin boraca Armije RBiH, da je otac bio u 17. viteškoj brigadi i VII korpusu, i da je njegov komadant bio rahmetli general Mehmed Alagić. Zna, ali i dalje mora lagati! Optužio nas je i da smo lijepili politički pamflet. Volio bih da mi neko objasni kako politički pamflet mogu biti izjave i citati generala Fikreta Ćuskića, rahmetli Alije Izetbegovića i Mehmeda Alagića?Zbog čega njih provocira to što je izjavio rahmetli general Mehmed Alagić, a kunu se u njega? Zašto ne budu insani jednom u životu, pa priznaju da moraju bez pogovora slušati sva naređenja Asima Kambera? Sjećate li se građani Sanskog Mosta, ko je otvorio naš novoizgrađeni most? Da vas podsjetim. General HVO-a Živko Budimir! Jeste li svjesni da je najznačajniji infrastrukturni objekat u našoj Općini otvorio hrvatski general Budimir, na poziv našeg Asima Kambera? Znaju li građani Sanskog Mosta da deset i više godina čekamo na provedbu odluke OV o nazivima ulica i trgova? Po toj odluci bi naše ulice dobile nazive po našim generalima, komadantima i poginulim borcima? Kome to smeta? Najgore od svega. Danas je na mostu pored mene bio Aziz Ćatić. Uposlenik je JKP “Sana” i naredili su mu da skida naše plakate. Suznih očiju pišem. Aziz je 9. oktobra 1995. godine, samo nekoliko sati prije nego što su naši borci ušli u Sanski Most, preživio četničko streljanje u logoru “Sanakeram”. Stoji pored mene i pita me šta da radi?! Rekao sam mu, ako su ti naredili, ti skidaj i nemoj se brinuti. To je velika i gorka knedla u mom grlu, zbog koje sam odlučio ovo sve i napisati. Faris i inače ljudi koji samo klimaju glavom me uopće ne zanimaju! Volio bih da u našem Sanskom Mostu, ne budemo više nikad na ovakav način poniženi. Sve ostalo je manje važno…

Posted by Arnel Terzic on Četvrtak, 10. Oktobar 2019.

Farise, ja sam Arnel Terzić i nisam vandal! Optužiti me za vandalski čin, zbog postavljanja plakata sa likom rahmetli generala Mehmeda Alagića na gradskom mostu, je u najmanju ruku bezobrazno. Nisam posebno iznenađen. Načelnik Faris Hasanbegović kaže da smo imali namjeru osujetiti proslavu Dana oslobođenja i unijeti nemir među građane i borce, kao da su jutros u Sani bili Arkanovci sa namjerom da most miniraju. Naravno, građani su to prepoznali i dobio sam najviše poruka od kako imam FB profil i mobitel kao “tehničko pomagalo”. Zna Faris, da sam sin boraca Armije RBiH, da je otac bio u 17. viteškoj brigadi i VII korpusu, i da je njegov komadant bio rahmetli general Mehmed Alagić. Zna, ali i dalje mora lagati! Optužio nas je i da smo lijepili politički pamflet. Volio bih da mi neko objasni kako politički pamflet mogu biti izjave i citati generala Fikreta Ćuskića, rahmetli Alije Izetbegovića i Mehmeda Alagića?Zbog čega njih provocira to što je izjavio rahmetli general Mehmed Alagić, a kunu se u njega? Zašto ne budu insani jednom u životu, pa priznaju da moraju bez pogovora slušati sva naređenja Asima Kambera? Sjećate li se građani Sanskog Mosta, ko je otvorio naš novoizgrađeni most? Da vas podsjetim. General HVO-a Živko Budimir! Jeste li svjesni da je najznačajniji infrastrukturni objekat u našoj Općini otvorio hrvatski general Budimir, na poziv našeg Asima Kambera? Znaju li građani Sanskog Mosta da deset i više godina čekamo na provedbu odluke OV o nazivima ulica i trgova? Po toj odluci bi naše ulice dobile nazive po našim generalima, komadantima i poginulim borcima? Kome to smeta? Najgore od svega. Danas je na mostu pored mene bio Aziz Ćatić. Uposlenik je JKP “Sana” i naredili su mu da skida naše plakate. Suznih očiju pišem. Aziz je 9. oktobra 1995. godine, samo nekoliko sati prije nego što su naši borci ušli u Sanski Most, preživio četničko streljanje u logoru “Sanakeram”. Stoji pored mene i pita me šta da radi?! Rekao sam mu, ako su ti naredili, ti skidaj i nemoj se brinuti. To je velika i gorka knedla u mom grlu, zbog koje sam odlučio ovo sve i napisati. Faris i inače ljudi koji samo klimaju glavom me uopće ne zanimaju! Volio bih da u našem Sanskom Mostu, ne budemo više nikad na ovakav način poniženi. Sve ostalo je manje važno…

Posted by Arnel Terzic on Četvrtak, 10. Oktobar 2019.